Факультет економіки та управління | З ініціативи колективу кафедри менеджменту та публічного управління відбулося засідання круглого столу
post-template-default,single,single-post,postid-349149,single-format-standard,eltd-cpt-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,moose-ver-1.7, vertical_menu_with_scroll,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-5.0.1,vc_responsive

Першого лютого у Тернопільському національному економічному університеті з ініціативи колективу кафедри менеджменту та публічного управління відбулося засідання учасників круглого столу на тему: «Управління розвитком цивільного захисту та місцевої пожежної охорони в умовах децентралізації», організоване спільно з Управлінням Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Тернопільській області.

Присутні зібралися аби обговорити питання щодо організації виконання комплексу заходів щодо запобігання надзвичайним ситуаціям, своєчасного реагування і ліквідації їх наслідків, захисту населення і територій в умовах децентралізації; структурно-інституційні аспекти формування мережі місцевої пожежної охорони; організацію діяльності місцевої пожежної охорони в умовах децентралізації; організацію співробітництва територіальних громад з питань функціонування місцевої пожежної охорони; технології ресурсного забезпечення місцевої пожежної охорони.

Модератором зустрічі виступив завідувач кафедри менеджменту та публічного управління ТНЕУ, доктор економічних наук, професор Михайло Михайлович Шкільняк.

З вітальним словом до учасників засідання звернувся ректор університету, доктор економічних наук, професор Андрій Ігорович Крисоватий. Також до вітань долучився голова Тернопільської обласної державної адміністрації Степан Степанович Барна.

Присутні мали нагоду прослухати і висловити свої міркування стосовно таких доповідей:

– Розвиток місцевої пожежної охорони в умовах децентралізації та розвитку співробітництва територіальних громад (доповідач – Толкованов В’ячеслав Вікторович, доктор наук з державного управління, професор кафедри менеджменту та публічного управління ТНЕУ, радник Комітету Верховної Ради України з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування);
– Функціонування територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту Тернопільської області в умовах децентралізації (доповідач – Маслей Віктор Михайлович, начальник Управління ДСНС України у Тернопільській області);
– Організація заходів цивільного захисту в об’єднаних територіальних громадах. Центри безпеки громадян (доповідач – Куслій Ігор Іванович, начальник відділу координації діяльності органів влади ДСНС України);
– Побудова системи оповіщення про загрозу виникнення надзвичайних ситуацій в об’єднаній територіальній громаді (доповідач – Любий Ігор Володимирович, заступник начальника управління з питань цивільного захисту населення Тернопільської обласної державної адміністрації);
– Організація навчання з питань управління розвитком місцевої пожежної охорони та співробітництва територіальних громад (доповідач – Желюк Тетяна Леонтіївна, доктор економічних наук, професор кафедри менеджменту та публічного управління ТНЕУ);
– Організація функціонального навчання керівного складу цивільного захисту об’єднаних територіальних громад (доповідач – Григорович Юрій Петрович, начальник навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Тернопільської області);
– Удосконалення системи управління оперативно-черговими розрахунками місцевої пожежної охорони в умовах децентралізації з використанням сучасних інформаційних технологій на прикладі Полтавської області (доповідач – Величко Сергій Володимирович, заступник голови асоціації пожежної охорони Полтавської області);
– Впровадження місцевих автоматизованих систем централізованого оповіщення (МАСЦО) на рівні районів, міст обласного значення, об’єднаних територіальних громад (доповідач – Ейдельштейн Леонід Якович, директор ТОВ НАВП «ОЗОН С», м. Дніпро).

Про кращі практики побудови цивільного захисту та розвитку місцевої пожежної охорони присутнім розповіли Тарас Володимирович Рогоза, начальник Борщівського районного відділу Управління ДСНС України у Тернопільській області, Василь Васильович Шулик, доктор архітектури, професор, член-кореспондент Української академії архітектури.

Учасники подискутували щодо удосконалення управління розвитком цивільного захисту та місцевої пожежної охорони у тернопільській області в умовах децентралізації. Під час дискусії виступали представники органів місцевого самоврядування, Державної служби України з надзвичайних ситуацій, науковці та керівники районних державних адміністрацій.

Після завершення роботи кругло столу учасники мали нагоду побувати в адміністративному будинку Великогаївської об’єднаної територіальної громади, а також ознайомитися з пожежною частиною та іншими об’єктами соціального призначення Великогаївської об’єднаної територіальної громади.