Факультет економіки та управління | Стажування викладачів і студентів ФЕУ у Вроцлавському економічному університеті
post-template-default,single,single-post,postid-349873,single-format-standard,eltd-cpt-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,moose-ver-1.7, vertical_menu_with_scroll,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-5.0.1,vc_responsive

Стажування викладачів і студентів ФЕУ у Вроцлавському економічному університеті

У 2018 році кафедра менеджменту та публічного управління (факультет економіки та управління) ТНЕУ продовжила багаторічні традиції співпраці з Вроцлавським економічним університетом, започатковані колишньою кафедрою державного і муніципального управління. Так, з 4  по 10 червня 2018 року відбулося чергове стажування викладачів кафедри, студентів третього і четвертого курсів, для яких кафедра менеджменту та публічного управління є випусковою, у місті Єленя Гура (Польща) на базі факультету економіки, управління та туризму Вроцлавського економічного університету.

Основною метою цьогорічного стажування було вивчення досвіду та механізмів ефективного управління на комунальних і приватних підприємствах, практичних аспектів реалізації державного управління та місцевого самоврядування в Республіці Польща.

До складу делегації входили викладачі кафедри менеджменту та публічного управління: к.е.н., доцент Кривокульська Наталя Михайлівна та к.е.н., доцент Крамарчук Світлана Петрівна.

Програма стажування була насиченою. Представники делегації ТНЕУ отримали корисний досвід спілкування з професорсько-викладацьким колективом Вроцлавського економічного університету, керівниками підприємств, посадовими особами органів публічного управління та польськими студентами. У ході стажування застосовувалися не лише лекційні та тренінгові компоненти, але і проходило постійне ознайомлення з передовими практиками ефективного управління комунальними і муніципальними установами різних типів. Зокрема, під час проходження стажування відбулися такі заходи:
– зустріч з замісником президента міста Єленя Гура Петром Пачовскі, яка була присвячена ознайомленню з досвідом муніципального управління та реалізацією інноваційних технологій муніципального менеджменту;
– вивчення практики управлінської діяльності в окремих структурних підрозділах Єленє-Гурської міської ради (управлінні освіти і спорту, управлінні соціального захисту, управлінні стратегічного розвитку міста, управління містобудування і архітектури, управління екологією міста тощо);
– ознайомлення із практичними аспектами організації навчально-виховного процесу в ліцеї готельно-ресторанного сервісу, який знаходиться в місті Єленя Гура;
– ознайомлення з практикою адміністративного менеджменту на одному з найбільших європейських підприємств з продукування машин для виробництва паперу «РМPoland S.A»;
– вивчення інноваційних технологій надання послуг комунальним підприємством «Теплицькі терми».

Навчально-наукова частина стажування була доповнена культурно-пізнавальною складовою, оскільки Єленя Гура – центр польського туризму в Судетах. Отож студенти здійснили похід на вершину гори  Снєжка.

Незабутнім стало відвідання міста Дрезден у Німеччині, в якому стажисти змогли ознайомитися з практикою муніципального управління в сучасному мегаполісі.

Завершилося стажування одноденною мандрівкою до столиці європейської культури 2016 року – міста Вроцлава.

Довготривала та плідна співпраця між ТНЕУ та Вроцлавським економічним університетом є реальним та конструктивним внеском у справу європейської інтеграції України.